Ogrodzenie frontowe dla domu jednorodzinnego

Ogrodzenie domu to sprawa priorytetowa. Dzięki zabezpieczeniu posesji zyskujemy większy spokój, a dom prezentuje się o wiele bardziej okazale. Ogrodzenie zaznacza końce działki oraz chroni posiadłość przed ewentualnymi złodziejami. Jakie ogrodzenie dla domu rodzinnego warto zastosować? Jak dopasować je do wyglądu domu? Jaki jest materiał, estetyka oraz użyteczność każdego z nich?

Płot drewniany – klasyka w najlepszym wydaniu

Płoty drewniane znane są od wielu lat. Drewno niestety cechuje się nieproporcjonalnie wysoką ceną do jakości. Jest ono narażone na działanie szkodliwych czynników ze środowiska oraz musi być regularnie impregnowane, co wiążę się z dodatkowymi kosztami. Taki rodzaj płotu pięknie komponuje się z tradycyjnym domem. Nowoczesne posiadłości o wiele lepiej wyglądają na tle płotów metalowych oraz kutych.

Ogrodzenia kute – szyk, elegancja i wytrzymała konstrukcja

Od wielu lat są liderem w branży ogrodzeniowej. Elementy takiego płotu są unikatowe, ponieważ tworzone są zazwyczaj przez kowali. Zachowują swój wygląd przez wiele lat. Podnoszą prestiż całej posesji, dlatego idealnie komponować się będą z domami dużymi i eleganckimi. Niestety niekoniecznie pasować będą do domów nowoczesnych, o prostych bryłach.

Ogrodzenia gabionowe – nowoczesna architektura

ogrodzenie-gabionoweKute gabiony zyskały ogromne grono zwolenników. To jedno z najnowocześniejszych rozwiązań. Ogrodzenia gabionowe cechują się przede wszystkim niezwykle mocną konstrukcją, która odporna jest na szkodliwe działanie środowiska. Nie straszne mu skrajne temperatury oraz nawałnice. Wnętrze takiego ogrodzenia może zostać udekorowane kolorowymi kamieniami, bądź takimi o regularnym kształcie. W przypadku takiego ogrodzenia warto zastosować szalenie modne listy LED w przypadku użycia kamieni szklanych. To stworzy efektowną iluminację.

Panele 2D – prostota, uniwersalność, solidna konstrukcja

Zastosowanie paneli wyklucza wiele ogrodzeń z nieco wyższej półki, takie jak ogrodzenia kute, drewniane, czy żeliwne. Panele te sprzedawane są na sztuki. Są to zgrzewane druty, które grubość dostosowaną mają do potrzeb klienta. Ten rodzaj ogrodzenia wykorzystywany jest do ogrodzenia posesji prywatnych i zakładów przemysłowych. To niezwykle wytrzymały rodzaj ogrodzenia. Jest też o wiele tańszy niż ogrodzenie gabionowe. Jego estetyka powstała na zastosowanie praktycznie w każdym rodzaju architektury. Do paneli dobierane są słupki i obejmy montażowe, które stworzą całość konstrukcji. To zupełnie inne rozwiązanie niż tradycyjne, kute ogrodzenie. Świetnie komponuje się z otoczeniem. Taki płot będzie niebywale wytrzymały i sztywny.

Panele 3D – czym różnią się od paneli 2D?

To również zgrzewane druty, które wykonywane są na życzenie klienta, jednak nieco różnią się od paneli 2D. Są dodatkowo wzmacniane przetłoczeniami, dzięki czemu konstrukcja jest jeszcze bardziej stabilna. Zalecane są szczególnie przedsiębiorcom, którzy chcą ochronić zakład przemysłowy na długie lata. Możliwe jest dobranie kształtu, koloru oraz rozmiaru ogrodzenia, dlatego istnieje możliwość stworzenia indywidualnego wzoru. Oba rodzaje ogrodzeń są systemowe.

Każdy rodzaj ogrodzenia charakteryzuje się zupełnie innym tworzywem. Podobne w konstrukcji są jedynie panele 2D oraz 3D. Podczas wyboru ogrodzenia warto określić rodzaj architektury swojej posiadłości oraz wybrać rodzaj płotu, który najlepiej wkomponuje się w otoczenie i krajobraz.