Niebanalny pomysł na aranżację – pomysł na ściany w salonie

Obecnie wiele osób podąża za modą i chce stworzyć w swoim domu prawdziwy designerski raj. Niestety ze względu na szeroką gamę dostępnych materiałów i produktów, wybór aranżacji stanowi nie lada wyzwanie. Jak w niebanalny sposób można zaaranżować ściany w salonie?

Zastosowanie cegły lub imitacji cegły na ścianie

sciana-w-salonieCegła od wielu lat nie wychodzi z mody. Stosowana była w nowojorskich loftach i w ten sposób przywędrowała do Europy. Zalet zastosowania cegły jest wiele. Przede wszystkim jest to materiał odporny na wilgoć i zabrudzenia. Dodatkowo cegła jest świetnym materiałem akustycznym, dlatego świetnie wygłuszy wnętrze i poprawi jego ogólną akustykę. Cegła może być barwy rudej lub białej. Można ją świetnie wkomponować w charakter wielu stylów wnętrza, wliczając styl retro po styl skandynawski. Niestety cegła jest ciężka, dlatego jej położenie warto zlecić specjalistom. Osoby, które nie chcą wydawać kroci na ten materiał, mogą zakupić tapetę 3D imitującą kamień lub okładziny kamienne, które dekorują ściany wielu ludzi od kilku lat. Charakteryzuje się ona mnogością kolorów i wieloma rozmiarami, dlatego może być stosowana w pomieszczeniach o różnej wielkości.

Położenie tradycyjnej tapety na ścianie.

Wyróżniamy kilka rodzajów tapet. Należą do nich tapety papierowe, winylowe i na flizelinie. Każdy rodzaj tapety charakteryzuje się inną grubością oraz miejscem zastosowania. Do zalet tapet można zaliczyć mnogość kolorów. Dawniej kojarzyły się one z kiczem, jednak obecne tapety nie mają wiele wspólnego ze swoimi dawnymi poprzedniczkami. Zakup tapety jest tani i efektowny. Dzięki tapetom szybko i tanio można zupełnie przearanżować wnętrze.

Beton dekoracyjny? Czemu nie!

Beton coraz częściej stosowany jest w nowoczesnych i chłodnych pomieszczeniach. Beton architektoniczny bez wątpienia uzyskał duże grono zwolenników. Jest nieco droższy, niż inne metody dekoracji ściany, jednak efekt końcowy może totalnie zmienić stare mieszkanie, w nowoczesny apartament. Warto zastosować wyróżnienie jednej ściany. Zazwyczaj na niej mieści się telewizor. Świetnie prezentuje się w połączeniu z oświetleniem LED. Materiał trwały, efektowny, jednak dosyć problematyczny w nałożeniu. Idealnie sprawdzi się również w kuchni i łazience ze względu na wodoodporną strukturę. Warto pamiętać, że znacznie ochładza on jednak pomieszczenie, dlatego warto zastosować przytulne dodatki.

Drewno na ścianie, czyli las w domu!

Drewno znacznie ociepla całe pomieszczenie. W dodatku jest materiałem niezwykle odpornym. Obecnie wiele osób stosuje tapety, które imitują przecięte bryły drewna tworzące stos. Wygląda to niezwykle realistycznie i modnie. Taki rodzaj wykończenia ściany stosowany jest często w salonie oraz w sypialni, gdzie stworzenie ciepła domowego ogniska jest bardzo ważne.

Jak widać, obecny rynek proponuje wiele ciekawych i modnych rozwiązań aranżacji ścian w salonie na każdą kieszeń. Każda opcja ma wady i zalety, jednak należy zawsze kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami. Wady nie będą istotne w pięknym i eleganckim pomieszczeniu, które budzi podziw gości.

Add Comment

Captcha loading...