Stolik kawowy z pnia drewna

Produkty hand made w ostatnim czasie są coraz bardziej popularne, dlatego też wiele osób decyduje się na stworzenie – przynajmniej niektórych – elementów aranżacji domu. Jedną z rzeczy, którą można samodzielnie zrobić jest stolik kawowy z pnia drewna, który perfekcyjnie sprawdzi się jako część salonu, bądź tarasu.

Stolik z pniaka – jak zacząć?

drewnoStolik z pnia drewna to przede wszystkim niewielki koszt, a co więcej – samodzielne wykonanie zajmuje jedynie parę chwil. Po pierwsze najważniejszy jest wybór przesuszonego pieńka o ciekawym kształcie, a także taki, który nie będzie mechanicznie uszkodzony, bądź też zgniły. W zależności od kształtu stolika, można zostawić jego pierwotną formę, bądź odpowiednio przyciąć, tak aby pień posiadał kilkanaście centymetrów grubości. Co więcej – drewno nie powinno sypać się w ręce. Ważne jest też, aby wybrać odpowiedniego rodzaju drewna – świerk oraz sosna są odporne na wilgoć, a dodatkowo rzadziej pękają. Drugi krok to obróbka drewna, bowiem blat powinien być gładki. Po wszystkim czas na szlifowanie, do którego można użyć m.in. papieru ściernego.

Kiedy pieniek jest odpowiednio gładki w dotyku, wówczas należy rozpocząć malowanie. Warto położyć na pieńku od trzech do pięciu warstw lakieru.

Wybór nóżek do stolika kawowego z drewnianego pnia

W stoliku bardzo ważne są nóżki, dlatego też należy wybrać takie, które utrzymają pień i nie będą uginać się pod jego ciężarem. W przypadku użycia pnia wysokiego, przed użytkowaniem należy pamiętać, że niezwykle ważne jest podklejenie filcu od spodu. Pozwoli on zabezpieczyć między innymi podłogę przed zarysowaniami w trakcie przesuwania stolika. Co więcej – można także przykręcić od dołu kółka, które są dostępne w markecie budowlanym. Te jednak wcześniej należy odpowiednio wypoziomować.

Gdzie znaleźć odpowiedni pień pod stolik?

Aby znaleźć właściwy i ciekawy pień pod stolik kawowy należy rozważyć na jakiej wielkości i kształcie nam zależy, aby jak najlepiej wpasował się do wnętrza. Pnie można bez większego trudu zakupić w lokalnym tartaku. Jest to doskonały sposób na wybranie właściwego kształtu i jego wielkości. Każdy tartak oferuje również różne rodzaje drewna.

Styl skandynawski w najlepszym wydaniu

Stoliki kawowe wykonane z pnia drewna doskonale wpisują się w klimat skandynawski, który w ostatnim czasie zaskarbił sobie serca Polaków. Tym bardziej, stoliki tego typu będą cieszyć oko, jeśli zostaną wykonane własnoręcznie, w domowym warsztacie. Styl skandynawski bowiem charakteryzuje się oryginalnymi i innowacyjnymi pomysłami, a także ciemnymi, ciężkimi wręcz kolorami oraz drewnianymi elementami.

Samodzielnie wykonane stoliki kawowe to krok w stronę pięknej aranżacji własnego kąta. Świetnie sprawdzi się w salonie jako element, przy którym odbywać się będą rodzinne wieczory, bądź spotkania z przyjaciółmi. Ponadto, stolik z pnia drewna można postawić również na tarasie, bądź balkonie w okresie letnim. Doskonale będzie współgrał z lekkimi pufami w jasnych kolorach, bądź huśtawką postawioną pod daszkiem. Stolik kawowy z pieńka to niewątpliwie element dobrego designu i oryginalnego charakteru.

Add Comment

Captcha loading...