Markizy boczne – szybkie osłonięcie przed wzrokiem sąsiadów

Mieszkając zarówno w bloku, jak i w domu prywatnym nigdy nie można czuć się pewnie, bowiem wzrok sąsiadów jest wszędzie. Z tego też powodu powstały markizy boczne, które doskonale ochronią każdy taras i balkon przed nieproszonymi gośćmi i sąsiedzkimi spojrzeniami.

Co to są markizy boczne?

osloniecie-przed-wzrokiem-sasiadowMarkizy boczne to swego rodzaju osłona przeznaczona na balkony, tarasy, bądź jako dodatek do pergoli, bądź innych markiz tarasowych. Markizy są stosowane w celu ochrony przed spojrzeniami ciekawskich sąsiadów i przechodniów, a także aby zabezpieczać przed promieniami słonecznymi oraz podmuchami wiatrów. Markizy boczne – jak sama nazwa wskazuje – montuje się do ściany i w razie potrzeby rozsuwa.

Markizy występują w postaci rury nawojowej, ukrytej w kompaktowej kasecie. W razie potrzeby należy ją wyciągnąć za uchwyt ręczny, a następnie zawiesić na pachołku podtrzymującym, bądź równoległym uchwycie ściennym. Co więcej – markizy posiadają mocny wał sprężynowy, który gwarantuje doskonałe napięcie poszycia.

Jak zamontować markizy boczne?

Markizy boczne są wyposażone w tak zwane punkty mocowania, dzięki czemu kasetę ścienną można bez większego trudu zamontować w dowolnym miejscu oraz do każdej powierzchni. Dodatkowo, do markiz bocznych dołączony jest pachołek, który podtrzymuje ją po rozwinięciu. Należy go zamocować na twardym, bądź też miękkim podłożu. Należy jednak pamiętać, aby zamontować markizy w miejscu stałym i mocnym, takim jak ściana.

Markizy posiadają specjalną konstrukcję, dzięki której jej montaż jest bardzo prosty i szybki. Posiada ona również specjalną sprężynę, dzięki czemu tkanina jest naprężona równomiernie przez cały czas jej użytkowania. Markizę można też szybko odczepić od słupa i zwinąć z powrotem.

Z jakiego są materiału?

Markizy boczne są produkowane z najwyższej jakości materiału, który jest odporny na wszelakie warunki atmosferyczne – zarówno na mocne promienie słoneczne, jak i silne podmuchy wiatru. Tkaniny markiz są bezszwowe, dlatego też nie prują się.

Co więcej – markizy boczne posiadają różnorodne kolory tkanin, w związku z czym istnieje możliwość wyboru odpowiedniej barwy pod względem zarówno domu, jak i koloru ścian, bądź aranżacji balkonu oraz tarasu. Można także wybrać kolory ciemniejsze, bowiem nie ma ryzyka, iż po pewnym czasie zblakną pod wpływem promieniowania słonecznego. Poszycie dodatkowo jest chronione przed zabrudzeniem, a kaseta wykonana z aluminium lakierowanego proszkowo.

Jaki wybrać sposób montażu?

Markizę boczną można zamontować na trzy sposoby: wariant pierwszy określa montaż do twardego podłoża; wariant drugi z kolei pozwala zamontować markizę do miękkiego podłoża. Trzeci natomiast wykorzystuje uchwyt do montażu ściennego. Każdy z trzech sposobów montażu gwarantują jednak pewne, a także szybkie oraz proste zamocowanie belki przedniej w uchwycie.

Wszystkie trzy warianty są również podane na instrukcji zamocowania, w związku z czym istnieje możliwość wyboru najlepszego tuż przed samym montażem. Do zestawu są dołączone odpowiednie korki, które gwarantują silne mocowanie do ściany.

Add Comment

Captcha loading...